DOPISOVANJE S PRIJATELJI IZ EVROPSKIH DRŽAV

Pri pouku angleščine nam je učiteljica povedala, da si bomo dopisovali z vrstniki iz držav, ki so vključene v projekt Erasmus+. Tako smo vsi začeli pisati pisma in voščilnice. Pisali smo o sebi, svojem kraju, družini in opisali, kako praznujemo božič in novo leto. Ko smo vsi končali, je učiteljica pisma zapakirala in jih poslala. Nato smo učiteljico kar naprej spraševali ali so pisma že prišla. Končno smo čez nekaj tednov dobili pisma od naših dopisovalcev. Z zanimanjem smo jih prebrali in ugotovili, da nekateri božič in novo leto praznujejo enako kot mi, drugi pa imajo drugačne običaje. Čez nekaj časa smo dobili še pisma mlajših učencev, saj smo nekateri napisali dva pisma. Sedaj si vsak od nas želi, da bi naši dopisovalci prišli oktobra v Slovenijo, da bi jih spoznali v živo. Pisma smo si shranili in zagotovo nam bodo še bolj zanimiva, ko bomo odrasli.

Timea Guček in Špela Zagajšek, 6.razred