ZAČELI SMO ERASMUSOV TEDEN

Za nami je 1. dan druženja s prijatelji iz Grčije, Italije, Španije in Velike Britanije. 36 gostov smo danes sprejeli v telovadnici šole in jih razporedili po učilnicah, kjer so lahko spoznavali naš način pouka. Potem smo jih pogostili s pečenko in praženim krompirjem, a večine naša omiljena jed menda ni prepričala.

Popoldne smo se podali po Planini za skritimi zakladom. Daljši postanek smo imeli pri Tajfunu, kjer so nam nazorno predstavili svoj program izdelovanja gozdarskih strojev. Pohod smo zaključili pri turški lipi.

Ob 17. uri smo nadaljevali s predstavitvijo držav, krajev in šol. Vsaka šola je na svoj način predstavila znamenitosti in pomembne podatke, angleška ravnateljica pa je poskrbela še za glasbeno animacijo vseh. Program sta odlično povezovali šestošolki Jerca in Neli, samo prireditev pa popestrili s točko sodobnega plesa Jerca, s pesmijo na harmoniki Slovenija, od kod lepote tvoje ter pevska zbora s šolskim bendom in pesmima Dan ljubezni in Slovenija je domovina moja.