IGRICA DEVETOŠOLCEV NAS JE NASMEJALA

V petek, 21. 4., so imeli naši devetošolci igrico z naslovom Garažni band. Drugo uro smo se zbrali v jedilnici.

Predstavo je začel Nik Škoberne v vlogi Grega, s sabo je prinesel klavir in zvočnik. Prišli so še vsi njegovi prijatelji, ki bi skupaj sestavljali garažni band. Eden od prijateljev je pozabil doma palčke za bobne, pa mu je prinesla sestra Lučka, ki jo je igrala Nadja Nuč, kar kuhalnice. Kasneje je poklicala svojo prijateljico Tejo (igrala jo je Anja Jazbec). Teja je postala njihova menedžerka in bila je tudi punca Jana (Jakoba Dolarja). Lučka in Teja sta skupaj poklicali še plesalke in snemalno ekipo. Pričeli so snemati, vendar je bila velika polomija, saj menedžerka ni vedela, da ne znajo igrati in se je usmerjala le na organizacijo koncerta. Lenart Škoberne v vlogi Roka je bil pevec, ki je zapel verze o ljubezni. Ni bilo najbolj posrečeno, saj Rok ni imel posluha, smo se pa ob njem zelo smejali in si pesem na šoli še zdaj velikokrat prepevamo. Snemalna ekipa in plesalke so bile razočarane in vsi so odšli. Za konec pa so vsi skupaj zaigrali in zapeli pesem Čist en mejhn radio od skupine Kingston.

Zvečer so si lahko igrico ogledali še ostali. Bilo je veliko obiskovalcev in publika se je najbolj nasmejala ob petju Lenarta in njegove pesmi. Tudi ob vseh ostalih pripetljajih in zapletih je bilo dovolj razlogov za smeh in si bo še marsikdo zavrtel posnetek za nazaj.

Julija Gračner, Anja Gračner, 8. r.