PREŠEREN NA NAŠI ŠOLI

Danes smo se zbrali v jedilnici in obeležili Prešernov dan, ki bo jutri, 8. februarja. Pripravljen smo imeli kratek program, ki sta ga vodili osmošolki Anja Gračner in Julija Gračner Krajnc. Po odpeti himni je mladinski pevski zbor zapel podoknico Franceta Prešerna Pod oknom. Slišali smo tudi sedmo kitico Zdravljice v šestih jezikih (slovenščini, hrvaščini, italijanščini, nemščini, španščini in angleščini). Potem nas je s svojim prihodom počastil sam France Prešeren, ki ga je odlično igral Sany Berton, intervjuvala ga je naša učenka Neli Pančur. Na koncu intervjuja je učencem metal suhe fige. Ogledali smo si video, v katerem so bili intervjuvani učenci in tako pokazali znanje o Prešernu in njegovem življenju. Za zaključek je šolski band zaigral Rženovo Tinko, ki ga sicer izvaja ansambel Banovšek, in tako popestrili vzdušje z zabavno glasbo.

 

Zala, Ana, Alina in Julija iz 7. razreda

ter Anja in Julija iz 8. razreda