TEDNI VSEŽIVLJENJSKEGA UČENJA (TVU) S PRVOŠOLCI

V okviru TVU smo s prvošolci v mesecu maju, ob dnevu čebel, izvedli naravoslovni dan, kjer smo spoznavali travniške rastline in živali, največji poudarek smo dali čebelam, o katerih bomo več izvedeli še na dnevu odprtih vrat čebelarjev v mesecu juniju. Ob dnevu športa smo izvedli športne igre v telovadnici, kamor smo povabili tudi malčke iz vrtca. Tudi prvošolci smo se udeležili zaključka bralne značke s pisateljem Vinkom Moderdorferjem, ki nam je predstavil nekaj svojih pesmi in odgovarjal na vprašanja učencev iz višjih razredov. Mesec junij smo pričeli s popoldansko prireditvijo za starše, na kateri so se predstavili učenci prve triade s pesmijo, plesom in dramatizacijo. Prireditev smo zaključili še z neformalnim druženjem pred šolo. Na srečanju prvošolcev smo se po kratkem kulturnem programu družili sedanji in bodoči prvošolci. Skupaj smo zapisali imena bodočih prvošolcev iz kamenčkov ter se vsi strinjali, da bomo novo šolsko leto pričakali vedoželjni in nasmejani.