TEHNIŠKI DAN – JESEN JE TU

Nekaj jesenskega vzdušja so v tednu otroka pričarali petošolci, o tem pa nekaj tudi zapisali:

Tilen: moji skupini sta bila še Luka in Nik. Izdelali smo strašilo. Uporabili smo: les, majico, kostanj, koruzo, sponke, žeblje, vijake, brusni papir, ploščico, žago, listje, flomaster, sveder, lepilno pištolo, UHU lepilo.

Luka: Na domačem vrtu smo letos pobrali krompir, jabolka, hruške in še nekaj drugih pridelkov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gašper: V moji skupini smo bili Staš, Nejc, Aleksej in jaz. Izdelali smo tetko Jesen. Uporabili smo kostanj, liste, koruzo, storže, lepilo, koruzne laske in bučo.

Emma: V moji skupini so bile Doroteja Križnik, Janja Dimc, Tjaša Kotnik in Zara Škoberne. Izdelale smo tetko jesen, ki smo jo poimenovale Maja. Uporabile smo karton, košaro, listje, kostanj in divji kostanj, oreh, mah, bučnice, gobo in seno. Uporabljale smo še krompir, to sem prinesla od doma.


Žan: V moji skupini smo bili Žan, Markus in Lukas. Izdelali smo okvir za slikanje. Material je bil les, karton, listje od dreves, koruza, divji kostanj, navaden kostanj, karton, krompir, buče in korenje. Z njive smo dobili krompir, koruzo in korenje, z dreves pa divji in navadni kostanj.