TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

V petek, 15. 11. 2019, smo imeli tudi zajtrk. Za zajtrk je bilo suho sadje, lešniki, smuti in kruh s smetanovim namazom. Med glavnim odmorom smo šli v telovadnico. Prišli so čebelarji. Povedali so veliko o čebelah.  Najbolj sem si zapomnila podatek, da čebele za en liter medu opravijo pot v dolžini štirih poti okoli sveta.  Pevski zbor je zapel pesem Čebelar, ki jo najdete tudi na kanalu YouTube. Potem je bila malica. Za malico smo imeli kruh, med, mleko in suho sadje. Ko smo pojedli, je bil pouk.

Na zajtrk je prišlo 88 učencev. Učiteljica biologije in kemije Natalija Gorjanc je ob prireditvi povedala, da tradicionalni zajtrk organiziramo, da spoznamo domačo hrano. S prireditvijo je zelo zadovoljna.

Laura Kunšek, 6. r.

V tem dnevu mi je bila najbolj všeč malica ker je bil dober med.

Tilen Pajek, 6. r.

 

 

 

 

 

GALERIJA FOTOGRAFIJ