UVODNI SESTANEK PROJEKTA ERASMUS+

Od 21. do 24. oktobra 2019 je na osnovni šoli CEIP Andrés García Soler v Španiji potekal uvodni sestanek projekta Erasmus+, na katerem so se prvič srečali ravnatelji, koordinatorji in učitelji vseh petih partnerskih šol. Iz  osnovne šole Planina pri Sevnici so se sestanka udeležile ravnateljica Matejka Zendzianowsky, koordinatorica projekta Polonca Volavšek in učiteljica Nina Gradič Planko.

Udeleženci so na delovnih sestankih določili glavne cilje projekta in aktivnosti na vsaki šoli, se dogovorili o datumih in lokacijah kratkoročnih izmenjav za učence in evalvirali zastavljene dejavnosti. Poleg tega so se udeležili dveh izobraževalnih delavnic, v katerih so spoznali osnove robotike in programiranje računalniških igric in animacij v programu Scratch. Španski gostitelji so jim razkazali šolo, predstavili španski šolski sistem in organizacijo dela na šoli, udeleženci pa so lahko tudi opazovali pouk v različnih razredih.